Parada Macys z okazji Thanksgiving – ciekawostki, o których nie wiedziałeś

Advertisement

Coroczna Parada Macys z okazji Święta Dziękczynienia, to jedno z najbardziej widowiskowych wydarzeń w Nowym Jorku. Gigantyczne balony przedstawiające ulubione postaci dzieci i dorosłych, przemierzają ulicami Manhattanu od Upper West Side do sklepu Macys przy 34. ulicy i Piątej Aleji. Na końcu parady Święty Mikołaj, który rozpoczyna symbolicznie okres świąteczny w Wielkim Jabłku. 

Czy wiecie jak powstają balony do słynnej parady? Ile zużywa się każdego roku helu? Gdzie balony są pompowane i jak można być tego świadkiem? Co zrobić aby maszerwać w paradzie? Jak balony są sterowane? Kiedy parada może zostać odwołana?

O tym dowiecie się z naszego materiału – był on oryginalnie wyemitowany w sobotę, 23 listopada, na falach Radio RAMPA 620 AM. 

Parada rusza w czwartek rano, o godz. 9 a.m. z West 77th Street & Central Park West. Trwać będzie do 12 w południe, a zakończy się przy MACY’S HERALD SQUARE. Synoptycy przewidują, że w czwartek będzie słonecznie, ale wietrznie. Balony mogą zostać uziemione, ze względów bezpieczeństwa, jeżeli siła wiatru osiągnie 23 mile na godzine, w porywach do 34 mil na godzinę.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here