Pierwszy w historii Główny Marszałek Parady Pułaskiego z Connecticut

Pierwszy w historii Główny Marszałek Parady Pułaskiego z Connecticut
Reklama:

Darek Barcikowski, konsul honorowy Polski w Connecticut oraz wydawca gazety Biały Orzeł, wybrany został na marszałka głównego 82. Parady Pułaskiego! Po raz pierwszy w historii Parady, to osoba z Connecticut stanie na czele tej największej manifestacji polskości w USA. Nowy marszałek potwierdzony został podczas spotkania komitetu Parady w Stamford, CT, 13 grudnia. Jego oficjalne mianowanie nastąpi tradycyjnie w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku już w Nowym Roku. 

“Jestem zaszczycony, że będę Głównym Marszałkiem Parady Pułaskiego, która przemaszeruje Piątą Aleją na Manhattanie. Jako pierwszy Główny Marszałek spoza stanów Nowy Jork i New Jersey w 82. letniej historii parady, a także jeden z najmłodszych marszałków w historii tej Parady, mam duże zadanie do wypełnienia. Jestem pełen energii, a także w pełnej gotowości, aby uczynić nadchodzącą paradę najlepszą do tej pory! Nie mogę wystarczająco podziękować tym, którzy mnie wspierają i uważają, że jestem godny tego zaszczytu,” napisał w oficjalnym oświadczeniu nowo wybrany Marszałek. 

Parada Pułaskiego przemaszeruje Piątą Aleją, 6 października 2019 roku. Pełny wywiad z Głównym Marszałkiem już wkrótce w Radio RAMPA. 

 

About The Author

Related posts