Po raz 57. odbędzie się Festiwal w Amerykańskiej Częstochowie

Reklama - Advertisement

W dniach 2-4 września oraz 9-10 września już po raz 57. w Amerykańskiej Częstochowie odbędzie się polonijny piknik rodzinny – “Polish American Family Festival & Country Fair”.

Teresa Wójcik – przewodnicząca komitetu organizacyjnego tego festiwalu na antenie RAMPA TV opowiedziała o tegorocznych atrakcjach, gościach i zaproszonych zespołach. Przybliżyła również samą ideę i cel tego pikniku, a także w jaki sposób wziąć udział w loterii z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, nawet nie będąc osobiście na pikniku. Nagroda główna na loterii to aż 10 tysięcy dolarów!

Na przygotowanych dwóch scenach będzie można posłuchać takich zespołów i wokalistów jak: Top Dance Band, Robbie Lawrence, John Stevens, Phila Puls Band, The Swingmasters, Polish Country Musicians, Simone Band, TKO, Heroes, Hey Ta, John Gora & Gorale, Polish American String Band, Polka Family, a także zatańczyć przy muzyce granej przez Dj Grzegorz czy Dj Joe Narodowski.

Polish-American Family Festival & Country Fair to święto polskiej kultury, dziedzictwa i tradycji. Festiwal odbywa się na terenie Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej i cały dochód przeznaczony jest po pokryciu kosztów festiwalu na utrzymanie Sanktuarium.

Wszelkie informacje o tegorocznym programie festiwalu można znaleźć na stronie: polishamericanfestival.org

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Teresą Wójcik o tegorocznym festiwalu.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here