Początek historycznego procesu Donalda Trumpa

White House
Reklama - Advertisement

Pierwszy w historii proces kryminalny byłego prezydenta USA rozpoczyna się w Nowym Jorku. Donald Trump został oskarżony o fałszowanie dokumentacji biznesowej w celu ukrycia podczas kampanii w 2016 roku skandalu seksualnego z udziałem gwiazdy filmów dla dorosłych.

W ubiegłym tygodniu wyłoniono dwunastoosobową ławę przysięgłych oraz sześcioro potencjalnych zastępców. Procedura ta miała wyeliminować ze składu ławy osoby stronnicze. W poniedziałek, 22 kwietnia prokuratura i prawnicy Donalda Trumpa wygłoszą mowy początkowe. Na sali sądowej będzie obecny były prezydent Donald Trump.

Prokurator okręgowy na Manhattanie Alvin Bragg postawił byłemu prezydentowi 34 zarzuty fałszowania dokumentacji biznesowej. Alvin Bragg twierdzi, że przed wyborami w 2016 roku Donald Trump zaaranżował plan, aby zapłacić aktorce filmów dla dorosłych Stormy Daniels 130 000 USD za milczenie na temat ich relacji seksualnej, a następnie stworzył fałszywą dokumentację, aby ukryć prawdziwy cel i źródło płatności.

Adwokaci byłego prezydenta twierdzą, że płatności na rzecz Stormy Daniels były legalne i dokonane w celu ochrony rodziny Donalda Trumpa. On sam nazywa proces polowaniem na czarownice.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here