Podróż Polska – USA w wakacje 2021

O czym pamiętać, planując podróż do Polski w najbliższych miesiącach? Jak informuje na antenie Radio RAMPA Konsul Generalny RP w Nowym Jorku, przede wszystkim o tym, że obowiązujące zasady mogą zmienić się z dnia na dzień. Kluczowe jest aby sprawdzać obowiązujące zasady zaraz przed wylotem. Niemniej jednak, na dzień 7 sierpnia, po przylocie do Polski obowiązuje kwarantanna – można jej uniknąć w kilku przypadkach i mówi o nich nasz gość. Konsul wyjaśnia również na czym polega obowiązek wypełniania specjalnego formularza przed wlotem do Polski. 

Ponadto, o sytuacji związanej z lotami z Polski do USA – pomimo, że wiele krajów Unii Europejskiej, w tym Polska, otworzyły swoje granice dla Amerykanów, podobna decyzja nie zapadła jeszcze po stronie amerykańskiej – obywatele Polski nie mogą wlecieć do USA, poza konkretnymi wyjątkami. Konsul tłumaczy, jakie kroki są w tej sprawie podejmowane i jak przyczynić mogą się obywatele USA.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here