Polonia powinna licznie głosować w listopadowych wyborach – PSFCU pomaga w procedurze rejestracji do głosowania

Date:

Kto nie głosuje, nie jest słyszany – te słowa dobrze opisują siłę każdej społeczności w społeczeństwie amerykańskim. Aktywny udział w życiu politycznym jest nie tylko przywilejem, ale wręcz obowiązkiem każdego obywatela Stanów Zjednoczonych. Aby zwiększyć frekwencję wyborczą, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (PSFCU) pomaga Członkom Naszej Unii w procedurze rejestracji do głosowania.

We wtorek 8 listopada br. w całej Ameryce odbędą się wybory prezydenckie i do Kongresu. Ponieważ Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest nie tylko instytucją finansową, ale także liderem społeczności polonijnej, zachęcamy Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia  do głosowania. Ponad pięćdziesiąt pięć tysięcy Członków Naszej Unii wraz z wydrukiem z konta za miesiąc lipiec otrzyma federalny formularz rejestracji wyborczej. Jego wypełnienie umożliwi każdemu Członkowi Naszej Unii (którego nie ma jeszcze w spisie wyborców) rejestrację a następnie oddanie głosu w listopadowych wyborach. Formularze są także dostępne we wszystkich, siedemnastu oddziałach Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w trzech stanach: Nowy Jork, New Jersey i Illinois. Na miejscu pracownicy Naszej Unii pomogą w wypełnieniu i wysłaniu dokumentu.

Zachęcamy do wypełnienia formularza rejestracji oraz oddania głosu w listopadowych wyborach. Pamiętajmy, że realna siła polonijnej społeczności jest i będzie oceniana m.in. na podstawie naszej frekwencji w lokalach wyborczych 8 listopada br.  – Jest bardzo ważne, abyśmy jako Polonia wzięli czynny udział w tych wyborach, aby głos naszej grupy etnicznej był znaczący i zauważalny.  Jesteśmy społecznością odnoszącą wiele sukcesów, ale nie zawsze przekładają się one na naszą siłę i reprezentację polityczną. Ten stan rzeczy możemy razem zmienić poprzez aktywny udział w listopadowych wyborach – powiedział Bogdan Chmielewski, dyrektor wykonawczy PSFCU.

Jak zarejestrować się do głosowania przy użyciu formularza?

Aby zarejestrować się do głosowania w wyborach na szczeblu federalnym, musisz:

  • posiadać obywatelstwo Stanów Zjednoczonych (czy poprzez fakt urodzenia w Stanach Zjednoczonych czy poprzez naturalizację);
  • mieszkać w okręgu wyborczym co najmniej 30 dni przed wyborami;
  • mieć ukończone 18 lat przed lub w dniu wyborów;
  • nie być skazanym na karę więzienia;
  • nie starać się zarejestrować do głosowania w innym miejscu.

Po wypełnieniu formularza, wyślij go na adres zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi poniżej.

Mieszkańcy stanu Illinois

Termin rejestracji upływa 11 października 2016 r.

Adres, pod który należy wysłać formularz: State Board of Elections, 2329 S. MacArthur Boulevard, Springfield, IL 62704

Mieszkańcy stanu New Jersey

Termin rejestracji upływa 18 października 2016 r.

Adres, pod który należy wysłać formularz: New Jersey Department of Law and Public Safety, Division of Elections, PO BOX 304, Trenton, NJ 08625-0304.

Mieszkańcy stanu Nowy Jork

Termin rejestracji upływa 14 października 2016 r.

Adres, pod który należy wysłać formularz: NYS Board of Elections, 40 North Pearl Street, Suite 5, Albany, NY 12207-2729.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski
Monika Adamskihttp://www.MonikaAdamski.com
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Nowy Jork: w lokalnych wyborach zagłosują tylko obywatele

Nowojorskie prawo, na podstawie którego, posiadacze zielonych kart i...

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni...

Reakcje na wyrok Sądu Najwyższego w sprawie aborcji

Prezydent USA Joe Biden skrytykował decyzję Sądu Najwyższego unieważniającą...

Biały Dom o nadchodzącej wizycie Prezydenta USA w Europie

Biały Dom zapowiedział, że podczas zbliżającej się wizyty w...