Polonia powinna licznie głosować w listopadowych wyborach – PSFCU pomaga w procedurze rejestracji do głosowania

Reklama - Advertisement

Kto nie głosuje, nie jest słyszany – te słowa dobrze opisują siłę każdej społeczności w społeczeństwie amerykańskim. Aktywny udział w życiu politycznym jest nie tylko przywilejem, ale wręcz obowiązkiem każdego obywatela Stanów Zjednoczonych. Aby zwiększyć frekwencję wyborczą, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (PSFCU) pomaga Członkom Naszej Unii w procedurze rejestracji do głosowania.

We wtorek 8 listopada br. w całej Ameryce odbędą się wybory prezydenckie i do Kongresu. Ponieważ Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest nie tylko instytucją finansową, ale także liderem społeczności polonijnej, zachęcamy Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia  do głosowania. Ponad pięćdziesiąt pięć tysięcy Członków Naszej Unii wraz z wydrukiem z konta za miesiąc lipiec otrzyma federalny formularz rejestracji wyborczej. Jego wypełnienie umożliwi każdemu Członkowi Naszej Unii (którego nie ma jeszcze w spisie wyborców) rejestrację a następnie oddanie głosu w listopadowych wyborach. Formularze są także dostępne we wszystkich, siedemnastu oddziałach Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w trzech stanach: Nowy Jork, New Jersey i Illinois. Na miejscu pracownicy Naszej Unii pomogą w wypełnieniu i wysłaniu dokumentu.

Zachęcamy do wypełnienia formularza rejestracji oraz oddania głosu w listopadowych wyborach. Pamiętajmy, że realna siła polonijnej społeczności jest i będzie oceniana m.in. na podstawie naszej frekwencji w lokalach wyborczych 8 listopada br.  – Jest bardzo ważne, abyśmy jako Polonia wzięli czynny udział w tych wyborach, aby głos naszej grupy etnicznej był znaczący i zauważalny.  Jesteśmy społecznością odnoszącą wiele sukcesów, ale nie zawsze przekładają się one na naszą siłę i reprezentację polityczną. Ten stan rzeczy możemy razem zmienić poprzez aktywny udział w listopadowych wyborach – powiedział Bogdan Chmielewski, dyrektor wykonawczy PSFCU.

Jak zarejestrować się do głosowania przy użyciu formularza?

Aby zarejestrować się do głosowania w wyborach na szczeblu federalnym, musisz:

  • posiadać obywatelstwo Stanów Zjednoczonych (czy poprzez fakt urodzenia w Stanach Zjednoczonych czy poprzez naturalizację);
  • mieszkać w okręgu wyborczym co najmniej 30 dni przed wyborami;
  • mieć ukończone 18 lat przed lub w dniu wyborów;
  • nie być skazanym na karę więzienia;
  • nie starać się zarejestrować do głosowania w innym miejscu.

Po wypełnieniu formularza, wyślij go na adres zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi poniżej.

Mieszkańcy stanu Illinois

Termin rejestracji upływa 11 października 2016 r.

Adres, pod który należy wysłać formularz: State Board of Elections, 2329 S. MacArthur Boulevard, Springfield, IL 62704

Mieszkańcy stanu New Jersey

Termin rejestracji upływa 18 października 2016 r.

Adres, pod który należy wysłać formularz: New Jersey Department of Law and Public Safety, Division of Elections, PO BOX 304, Trenton, NJ 08625-0304.

Mieszkańcy stanu Nowy Jork

Termin rejestracji upływa 14 października 2016 r.

Adres, pod który należy wysłać formularz: NYS Board of Elections, 40 North Pearl Street, Suite 5, Albany, NY 12207-2729.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here