Polonijni biegacze z Nowego Jorku na maratonie w Tokio

Advertisement - Reklama

5 marca w Tokio, po bardzo długiej przerwie wywołanej pandemią Covid -19 wreszcie wznowiony został jeden z sześciu głównych maratonów w świecie.

Na tym maratonie padł rekord Guinnessa wydanych medali za zdobycie korony maratonów (World Major Marathons) czyli przebiegnięcie wszystkich sześciu maratonów: Boston, Nowy Jork, Chicago, Londyn, Berlin i Tokio.

Również przedstawiciele nowojorskiego Klubu POLSKA Running Team bardzo licznie wzięli udział w tych zawodach. Aż dwunastu członków PRT przebiegło tegoroczny maraton w Tokio i aż dla siedmiorga zawodników PRT był to szósty, ostatni maraton zaliczany do korony głównych maratonów świata, dzięki czemu oprócz pamiątkowego medalu za ukończenie maratonu w Tokio otrzymali rownież okazały medal za skompletowanie wszystkich “Majorsów”.

Do elitarnego grona maratończyków, którzy zdobyli koronę maratonów z Klubu POLSKA Running Team w tym roku dołączyli:
Marta Kubasek
Magdalena Ryndak
Kinga Tzach
Katarzyna Wallin
Tomasz Augustyniak
Grzegorz Krawczyk
Lukasz Ryndak

Zdjęcia: Polska Running Team/Facebook, zdjęcie medali: Tomasz Augustyniak/Facebook

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here