Polska Noc na Yankee Stadium – galeria zdjęć

Polska Noc na Yankee Stadium – galeria zdjęć

Po raz pierwszy w historii, 24 kwietnia miejsce miała Polska Noc na Yankee Stadium w Nowym Jorku. Ponad pół tysiąca Polaków zasiadło na trybunach tego kultowego obiektu sportowego, aby kibicować drużynom piłki nożnej New York FC i Chicago Fire. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, ale nasi rodacy kibicowali zarówno drużynie z Nowego Jorku  – ze względu na swoje zamieszkanie, jak i drużynie z Chicago – ze względu na to, że w jej barwach gra Polak, Przemysław Frankowski.

Frankowski gra również w kadrze narodowej. Jak się okazało, jego występ w Nowym Jorku stał pod dużym znakiem zapytania z powodu kontuzji. Jednak cudownie, jego lekarz zezwolił mu na grę w trakcie tego wieczoru, tak szczególnego dla polskiej publiczności. Kolejnym ważnym elementem meczu było to, że jego sędzią był również Polak – jedyny polski arbiter w lidze MLS, Robert Sibiga. 

Polonia w biało-czerwonych barwach kibicowała z trybun. W trakcie przerwy, wybrana grupa dzieci i kibiców miała okazję wyjśc na murawę stadionu. Po meczu, do polskich kibiców wyszedł sam Przemek Frankowski – przywitany został gromikimi brawami. Szczególnie przywitali go ubrani w barwy klubowe, fani Jagielloni Białystok, w której grał Frankowski, który pochodzi właśnie z Białegostoku. 

Wśród gości wicekonsul Mateusz Gmura, a gościem specjalnym wieczoru był polski pięściarz wagi ciężkiej, Adam Kownacki. Cel wieczoru był szczytny – $5 z każdego biletu przekazane zostaje na cele statutowe fundacji Polonia For Kids.

Oto galeria zdjęć z wydarzenia. Relacja audio na antenie Radio RAMPA 620 AM w najbliższą sobotę, 27 kwietnia po godz. 5:00 p.m.

About The Author

Related posts