Polska Noc na Yankee Stadium – galeria zdjęć

Date:

Po raz pierwszy w historii, 24 kwietnia miejsce miała Polska Noc na Yankee Stadium w Nowym Jorku. Ponad pół tysiąca Polaków zasiadło na trybunach tego kultowego obiektu sportowego, aby kibicować drużynom piłki nożnej New York FC i Chicago Fire. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy, ale nasi rodacy kibicowali zarówno drużynie z Nowego Jorku  – ze względu na swoje zamieszkanie, jak i drużynie z Chicago – ze względu na to, że w jej barwach gra Polak, Przemysław Frankowski.

Frankowski gra również w kadrze narodowej. Jak się okazało, jego występ w Nowym Jorku stał pod dużym znakiem zapytania z powodu kontuzji. Jednak cudownie, jego lekarz zezwolił mu na grę w trakcie tego wieczoru, tak szczególnego dla polskiej publiczności. Kolejnym ważnym elementem meczu było to, że jego sędzią był również Polak – jedyny polski arbiter w lidze MLS, Robert Sibiga. 

Polonia w biało-czerwonych barwach kibicowała z trybun. W trakcie przerwy, wybrana grupa dzieci i kibiców miała okazję wyjśc na murawę stadionu. Po meczu, do polskich kibiców wyszedł sam Przemek Frankowski – przywitany został gromikimi brawami. Szczególnie przywitali go ubrani w barwy klubowe, fani Jagielloni Białystok, w której grał Frankowski, który pochodzi właśnie z Białegostoku. 

Wśród gości wicekonsul Mateusz Gmura, a gościem specjalnym wieczoru był polski pięściarz wagi ciężkiej, Adam Kownacki. Cel wieczoru był szczytny – $5 z każdego biletu przekazane zostaje na cele statutowe fundacji Polonia For Kids.

Oto galeria zdjęć z wydarzenia. Relacja audio na antenie Radio RAMPA 620 AM w najbliższą sobotę, 27 kwietnia po godz. 5:00 p.m.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Nowy Jork: w lokalnych wyborach zagłosują tylko obywatele

Nowojorskie prawo, na podstawie którego, posiadacze zielonych kart i...

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni

Prezydent Joe Biden podpisał reformę prawa do posiadania broni...

Reakcje na wyrok Sądu Najwyższego w sprawie aborcji

Prezydent USA Joe Biden skrytykował decyzję Sądu Najwyższego unieważniającą...

Biały Dom o nadchodzącej wizycie Prezydenta USA w Europie

Biały Dom zapowiedział, że podczas zbliżającej się wizyty w...