Premier: dotrzymałam słowa. Projekt programu 500 Plus Rodzina oddany do Sejmu

Reklama - Advertisement

W poniedziałek rząd przyjął projekt ustawy, która wprowadza program “Rodzina 500 plus” – poinformowała premier Beata Szydło.

Ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci przewiduje świadczenie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, a w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) – również na pierwsze dziecko.

– To jest bardzo ważny dzień dla mnie osobiście, bo mogę dzisiaj powiedzieć, że dotrzymałam danego słowa. To jest bardzo ważny dzień dla polskich rodzin – powiedziała premier Beata Szydło przed przekazaniem projektu programu “Rodzina 500 plus” marszałkowi Sejmu.
– Teraz rozpoczynamy etap prac parlamentarnych i wszyscy politycy, wszyscy parlamentarzyści musimy pamiętać o jednym: że z tego programu skorzystają wszystkie polskie rodziny bez względu na poglądy polityczne, bez względu na światopogląd. To jest program dla wszystkich – mówiła premier.
Zwróciła się też do opozycji z prośbą, aby w trakcie prac nad projektem spory polityczne nie były istotne.

– Pracujmy nad nim merytorycznie, pracujmy nad nim w skupieniu, pochylając się nad każdym zapisem, bo ten program potrzebny jest dzisiaj polskim rodzinom – apelowała.

– Pracujmy nad nim merytorycznie, bo ten program potrzebny jest polskim rodzinom – zaapelowała do opozycji Beata Szydło.

Podkreśliła, że program ten jest potrzebny w Polsce z wielu względów i nie należy patrzeć na niego wyłącznie w wymiarze finansowym. Zapewniła, że w przyjęta w ubiegłym tygodniu przez Sejm ustawa budżetowa zabezpiecza pieniądze na realizację tego programu.
– Dziecko to jest najlepsza inwestycja w przyszłość. To nie jest koszt, to inwestycja. I my wszyscy, politycy, którzy rozpoczniemy pracę na tym programem w Sejmie, musimy o tym pamiętać – podkreśliła premier.
Dodała, że przyjęcie programu będzie sukcesem całego polskiego parlamentu, bez względu na to, w jakim jesteśmy klubie.

– Pokażmy Polakom, że potrafimy się w ważnych dla nich sprawach zjednoczyć – apelowała premier, zwracając się do opozycji.

Źródło: http://www.kurier.pap.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here