Prezydent Andrzej Duda z wizytą w USA i Kanadzie

Reklama - Advertisement

Od otwarcia Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju Prezydent Polski Andrzej Duda, rozpoczyna wizytę w USA. Andrzej Duda mówił o tym tuż przed wylotem do Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Pierwszym i najważniejszym punktem wizyty będzie Nowy Jork i siedziba ONZ, gdzie Prezydent Duda wystąpi na panelu otwierającym Tydzień Zrównoważonego Rozwoju.

Prezydent Duda przed wylotem do Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że spotyka się z byłymi prezydentami różnych krajów, a więc jeśli będzie taka możliwość spotka się również z byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. “Wstępne ustalenia w Nowym Jorku były, ale to wszystko zależy od możliwości, jakie będą w danym momencie” – powiedział Andrzej Duda przez wylotem do USA.

W środę, 17 kwietnia w Nowym Jorku prezydent Andrzej Duda spotka się sekretarzem generalnym ONZ i przewodniczącym zgromadzenia Ogólnego oraz Rady Gospodarczej i Społecznej.

Od piątku polski prezydent ma zaplanowane rozmowy w kanadyjskich Vancouver i Edmonton. Pod koniec tygodnia wraz z premierem Justinem Trudeau odwiedzi bazę kanadyjskiej marynarki wojennej. W planie są też spotkania z Polonią, władzami Kolumbii Brytyjskiej oraz Alberty, a także rozmowy z kanadyjskim biznesem zajmującym się technologią wodorową i odwiedzi pawilon Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu przygotowany na odbywającą się w Edmonton Konwencję Wodorową.

Para prezydencka będzie przebywać za oceanem przez tydzień.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta/X

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here