Prezydent Biden: w USA nie ma recesji

Reklama - Advertisement

Prezydent Joe Biden oświadczył, że mimo spadku produktu krajowego brutto w drugim kwartale amerykańska gospodarka nie wpadła w recesję. Joe Biden wskazał na opinie ekspertów oraz inne pozytywne wskaźniki ekonomiczne.

Departament Skarbu poinformował, że w zarówno w pierwszym, jak i w drugim kwartale tego roku produkt krajowy brutto zmniejszył się, co w klasycznej definicji oznacza recesję. 

Joe Biden wskazał jednak na opinię szefa zarządu Rezerwy Federalnej oraz większości ekonomistów, że pomimo spowolnienia gospodarczego w Stanach Zjednoczonych recesjii nie ma.

“Mamy rekordowo niskie bezrobocie na poziomie 3,6%. Odkąd zostałem prezeydentem stworzyliśmy 9 milionów miejsc pracy. Krajowe i zagraniczne inwestycje sięgają bilionów dolarów”.

Prezydent USA wskazał również na wielomiliardowe inwestycje w baterie do samochodów elektrycznych i zakłady produkcji półprzewodników oraz układów scalonych.

“Przeżywamy najszybszy rozwój amerykańskiego przemysłu od trzech dziesięcioleci”.

Biden wskazał też na uzgodnione przez demokratów pakiet antyinflacyjny, w którym przeznaczono 370 mld USD na wsparcie czystych technologii. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here