Rozmowa przywódców USA i Chin

Advertisement - Reklama

Prezydent Joe Biden powiedział prezydentowi Chin Xi Jinpingowi, że Stany Zjednoczone sprzeciwiają się jednostronnym próbom zmiany statusu Tajwanu. Poinformował o tym Biały Dom.

Według Białego Domu Joe Biden i Xi Jinping rozmawiali 2 godziny i 17 minut. Była to piąta i najdłuższa z dotychczasowych rozmów obu przywódców. Rozmowa była częścią wysiłków administracji Bidena o utrzymanie i pogłębienie linii komunikacyjnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami oraz odpowiedzialne zarządzanie różnicami i współpracę tam, gdzie nasze interesy są zbieżne – poinformował w komunikacie Biały Dom. 

Jednym z głównych tematów rozmowy była kwestia Tajwanu. Prezydent Biden podkreślił, że polityka USA nie uległa zmianie i że Stany Zjednoczone zdecycydowanie sprzeciwiają się jednostronnym wysiłkom mającym na celu zmianę status quo lub podważnie pokoju i stabilności w cieśninie tajwańskiej – napisano w komunikacie.

Biały Dom poinformował, że przywódcy Stanów Zjednoczonych i Chin omówili także wiele innych kwestii regionalnych i globalnych, a także zalecili swoim zespołom kontynuowanie konsultacji. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here