Prezydent Polski spotkał się z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Warszawie

Advertisement

Władze Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na spotkaniu z Prezydentem Polski oraz Pierwszą Damą w Warszawie, w trakcie zjazdu polonii, tak opisuje Kancelaria Prezydenta RP:

“Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą spotkali się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z władzami Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.  Misją organizacji jest stałe wspieranie środowiska Polonii. Co roku do organizacji polonijnych, szkół, klubów, parafii trafia ponad 2,5 mln dolarów w postaci dotacji. PSFCU jest największym polonijnym pracodawcą.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa – największa etniczna unia kredytowa w Stanach Zjednoczonych Ameryki, której aktywa wynoszą prawie 2 mld dolarów. Utworzona w 1976 roku przez działaczy polonijnych skupionych wokół księdza z Podlasia Longina Tołczyka. Głównym celem powstania PSFCU była pomoc emigrantom, którzy po przyjeździe do Nowego Jorku nie mieli historii kredytowej i którym amerykańskie banki nie chciały udzielać pożyczek na kupno i remonty nieruchomości w zaniedbanej wówczas nowojorskiej dzielnicy Greenpoint.

Od 2017 roku stałym elementem dorocznego Programu Stypendialnego jest Staż Prezydencki, w ramach którego dziesięcioro studentów uczelni wyższych w Stanach Zjednoczonych, stypendystów PSFCU, udaje się na 10-dniowy wyjazd studyjny do Polski.”

 

Zdjęcia i tekst: Kancelaria Prezydenta RP

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here