Prime Prophecy w finale Wacken Metal Battle USA!

Reklama - Advertisement

Zespół Prime Prophecy, który składa się z sześciu Polaków mieszkających w USA, zakwalifikował się do amerykańskiego finału festiwalu Wacken Metal Battle, który odbędzie się 22 czerwca w San Diego w Kalifornii. 

Prime Prophecy uznany został najlepszym zespołem ze Wschodniego Wybrzeża USA – o to miano konkurował z ponad 60-cioma innymi kapelami. Prime Prophecy zakwalifikował się do wielkiego finału na Stany Zjednoczone, gdzie spotka się z czterema innymi zespołami z różnych części kraju. Zwycięzca finału w San Diego, poleci do Niemiec, aby wziąć udział w Wacken Open Air Festival – największym festiwalu muzyki metalowej na świecie!

Wacken Metal Battle to międzynarodowy konkurs zespołów, organizowany od 2004 roku, którego celem jest odkrywanie nowych talentów i wspieranie grup metalowych na całym świecie. W projekcie udział bierze 40 krajów. Jak powiedział w rozmowie z Radio RAMPA, Marcin Wilczek, założyciel Prime Prophecy, byłoby czymś wyjątkowym, gdyby Stany Zjednoczone, podczas finału w Niemczech, reprezentował zespół stworzony z sześciu Polaków. 

Zespół Prime Prophecy został założony przez Martina Wilczka i byłego gitarzystę Petera Statkiewicza. Zespół tworzy od ponad 19 lat, a swoją siedzibę ma na Brooklynie w Nowym Jorku. Zespół tworzą Martin Wilczek (wokal), Darek Pakula (gitara), Tom Tworek (instrumenty klawiszowe), Konrad Ceremuga (gitara), Andrew Maziarz (bas) i Kris Niewiarowski (perkusja). Zespół wydał trzy pełne albumy i znany jest świetnie w nowojorskim środowisku muzycznym. 

Posłuchajcie wywiadu z Marcinem Wilczkiem. 

 

 

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here