“Przez żołądek do serca” – Polskie produkty gotowe na podbój podniebień Amerykanów

Advertisement - Reklama

W dniu 13 czerwca 2022 roku w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się spotkanie promujące polską zdrową żywność.

Polska żywność, pomimo wielu prawnych barier wejścia ma szansę przebić się na rynku amerykańskim, w myśl powiedzenia “przez żołądek do serca” mówił Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki. 

Firmy z Polski przyleciały do Nowego Jorku, aby wziąć udział w Fancy Food Show w Javits Center – to największe targi żywności w USA. 

Żywność z zielonym listkiem, którą polskie firmy promowały podczas Fancy Food Show, jest produktem premium podkreślała Bożena Wróblewska – Prezes Zarządu Krajowej Izby Gospodarczej Centrum Promocji. 

Wiele z wystawianych na targach produktów już jest dostępna w polskich i amerykańskich sklepach, a niektóre z nich wciąż czekają na wejście na amerykański rynek mówił Krzysztof Grabowski – Prezes zagranicznego biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Nowym Jorku.

Zapraszamy do wysłuchania relacji kilku polskich wystawców na światowych targach “2022 Fancy Food Show”, które odbyły się w dniach 12-14 czerwca 2022 roku w Nowym Jorku.


 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here