Radio RAMPA w NY City Hall – kontakt z burmistrzem i administracją najpierw przez formę

Reklama - Advertisement

Co wtorek, burmistrz miasta Nowy Jork Eric Adams, spotyka się z nowojorskimi mediami w Ratuszu Miasta. RAMPA Radio i TV, reprezentowane jest przez redaktor naczelną Monikę Adamski, która co tydzień pyta o sprawy bieżące, interesujące i te ważne dla Polonii.

Możecie zgłaszać swoje pytania pisząc na email: [email protected] lub w wiadomościach prywatnych w mediach społecznościowych Radio RAMPA.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, burmistrz Eric Adams, na pytanie Radio RAMPA, odpowiedział odnosząc się do komentarzy niektórych radnych miasta Nowy Jork, którzy krytykują, że kontakt z City Hall czy miejskimi departamentami nastąpić musi teraz przez wypełnienie specjalnej formy.

To “przesadna reakcja” i “nikogo tym nie karam,” odpowiedział burmistrz, dodając, że jest to standardowa procedura dla wszystkich urzędników czy polityków, i że system działa “natychmiastowo.” Burmistrz wytłumaczył, że każdy urzędnik – nie tylko radni miasta Nowy Jork – wypełniają formę, w której wyjaśniają naturę potrzeby do kontaktu z burmistrzem lub odpowiednią agencją miejską. Zgłoszenia są rozpatrywane szybko, a procedura pozwala usprawnić proces.

Burmistrz odpowiedział również bezpośrednio radnemu Lincolnowi Restlerowi (D-33), który reprezentuje m.in. dzielnicę Greenpoint w nowojorskiej radzie miasta. Restler chciał skontaktować się z administracją, w sprawie podejrzenia występowania ołowiu w jednym z parków – jak powiedział, został poproszony o wypełnienie formy – skrytykował taką formę kontaktu.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here