Rejs ku pamięci Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata zawraca do NYC – akcja kontynuowana będzie lokalnie

Reklama - Advertisement

Niestety, sezon huraganowy uniemożliwił żaglowcowi “Witold” i jego kapitanowi Bartoszowi Bilińskiemu, kontynuowanie samotnej wyprawy przez Atlantyk. Przypominamy, Polak wyruszył z NYC do Anglii, 4 lipca, a celem wyprawy było uczczenie Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata ale i wszystkich Polaków, którzy ryzykując życie, ratowali Żydów w trakcie II Wojny Światowej. Celem Bartosza Bilińskiego jest szerzenie prawdy historycznej, a w związku z tym, swoją wyprawę kontynuuje u wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej – płynąc z Halifax do Nowego Jorku, informować będzie napotykanych po drodze i w portach żeglarzy o swojej misji. Wyprawę przez Atlantyk podjąć chce ponownie za rok.

Szczegóły w rozmowie z Bartoszem Bilińskim:


 

Zobacz też: 

Bartosz Biliński wypłynął w Atlantyk aby szerzyć prawdę historyczną o Polakach ratujących Żydów

Samotny rejs przez Atlantyk aby uczcić Polaków ratujących Żydów w trakcie II Wojny Światowej – Bartosz Biliński wyrusza z NYC

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here