Rekordowe fundusze dla polskich dzielnic na Queensie

Reklama - Advertisement

Wchodzące w skład 30 dystryktu miasta Nowy Jork dzielnice Glendale, Maspeth, Middle Village, Ridgewood, część Woodside i Woodhaven na Queensie, otrzymają w roku fiskalnym 2020, drugi rok z rzędu, rekordowe jak na ten dystrykt fundusze. Jak podaje biuro radnego Roberta Holdena, który starał się o ich ulokowanie, dystrykt 30 otrzyma 11 milionów dolarów na projekty długoterminowe związane z renowacjami i remontami, 3.65 miliona dolarów od biura Prezydenta Dzielnicy Queens, oraz 2 miliony dolarów na wydatki operacyjne. 

Jak podaje w oświadczeniu radny Holden, “ten kapitał poprawi jakość naszych szkół, parków i organizacji społecznych, które pracują nad tym aby ten dystrykt był dobrym miejscem do życia i pracy.”

$4,765,000 przeznaczone będzie na szkoły, w tym na dodatkowe chłodzenie w audytorium szkoły P.S. 91,  a także w szkołach P.S. 71 i P.S. 88 i na renowację kafeterii szkolnej w Grover Cleveland High School.

Zabezpieczono również fundusze na renowację placu zabaw Evergreen, częściową renowację Onderdonk House na Ridgewood, polepszenie sytuacji powodziowej przy Maspeth Town Hall. 

Inne fundusze, przeznaczone będą na przykład na rozwój inicjatywy sprzątania dystryktu o nazwie Wildcast Service Corp., w tym sprzątanie głównych ulic jak Fresh Pond Road, Grand Avenue, Myrtle Avenue; zwiększenie liczby zbiórek śmieci; wsparcie programów pozalekcyjnych w szkołach, działalności organizacji non-profit, jak polska organizajca POMOC z Ridgewood, a także na transportacje i poprawę w centrach seniora. 

Radny Holden rozczarowany jest tym, że w budżecie, który osiągnął 93 miliardy dolarów, wciąż nie ma miejsca na ulgi podatkowe dla właścicieli domów. “Będę kontynuować walkę o takie reformy w imieniu klasy średniej,” zakończył radny. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here