Reklama - Advertisement

6 marca w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet został zorganizowany koncert, recital fortepianowy na cztery ręce w wykonaniu Zarębski Piano Duo.

Podczas wieczoru w Konsulacie RP muzycy Grzegorz Mania i Piotr Różański zaprezentowali repertuar złożony z utworów współczesnych polskich kompozytorek: Katarzyny Kwiecień-Długosz, Anny Rocławskiej-Musiałczyk, Hanny Kulenty, Anny Ignatowicz-Glińskiej i Anny Rocławskiej-Musiałczyk.

Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki podkreślał siłę polskich kobiet, zarówno w polityce, jak i różnych organizacjach, jak również w życiu społecznym.

Helena Knapczyk – Sybiraczka i Naczelna Prezes Korpusu Pomocniczego Pań przy Stowarzyszeniu Weteranów Armii Polskiej w Ameryce podkreśliła w kobiecie rolę matki i obowiązek wychowania przyszłych pokoleń.

Karolina Mikołajczyk – skrzypaczka z Polski, przebywająca czasowo w Nowym Jorku zauważyła, że dobór repertuaru na koncercie skłaniał do refleksji nad rolą kobiety w dzisiejszym świecie.

Posłuchajcie wypowiedzi Kobiet, co same mówią na temat roli kobiety we współczesnym świecie oraz sposobów świętowania Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Na koniec Stan Borys złożył życzenia wszystkim słuchaczkom Radia RAMPA.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here