Spektakl o Pileckim na Broadwayu

Reklama - Advertisement

W Teatrze Row na Broadwayu wystawiany jest spektakl multimedialny „Ochotnik do Auschwitz: kapitan Witold Pilecki”, w reżyserii Marka Probosza, z gościnnym udziałem Terry Tegnazian. Nowojorska premiera odbyła się w wyjątkowo ważnym dniu – w Święto Niepodległości Polski.

Monodram Marka Probosza poświęcony polskiemu bohaterowi jest wystawiany podczas jednego z największych na świecie festiwali jednego aktora United Solo, na który został zaproszony. Przedstawienie powstało na podstawie książki Pileckiego „Auschwitz Volunteer: Beyond Bravery” wydanej w USA przez wydawnictwo Aquila Polonica w 2012 roku. Książka ta była pierwszym tłumaczeniem i wydaniem w języku angielskim raportu Pileckiego na temat jego misji w Auschwitz. Adaptację na potrzeby sceniczne zrobiły Terry Tegnazian i Debra Gendel. 

Posłuchajcie jak odebrana została premiera:

(IAR)

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here