Stan wyjątkowy w NYC i w NJ. Obowiązują ograniczenia w poruszaniu się

Advertisement

Druga burza śnieżna tej zimy przechodzi nad metropolią nowojorską. Następujące ograniczenia zostały wprowadzone w mieście Nowy Jork i New Jersey:

  • od 7 p.m. w niedzielę, w całym stanie New Jersey obowiązuje stan wyjątkowy,
  • od 6 a.m. w poniedziałek, stan wyjątkowy w mieście Nowy Jork – obowiązuje zakaz podróżowania; nie dotyczy on osób wykonujących zawody niezbędne, jak na przykład: pracowników służb ratunkowych, pracowników komunikacji publicznej, pracowników służby zdrowia, dostawców jedzenia/paliwa/produktów medycznych, pracowników hoteli, pracowników mediów, itd.,
  • większość serwisów NJ Transit została zawieszona w poniedziałek,
  • Long Island Rail Road operuje według grafiku weekendowego w poniedziałek,
  • autobusy MTA będą jeździły w łańcuchach, a ich serwis będzie ograniczony,
  • zawieszony będzie ruch na wodach nowojorskich,
  • większość wizyt umówionych na przyjęcie szczepionki przeciwko koronawirusowi w mieście Nowy Jork i w dużych centrach szczepień w New Jersey jest odwołane i przeniesione na inny dzień, jeszcze w tym tygodniu, jak podają władze. 

Najbardziej intensywne opady śniegu mają wystąpić w poniedziałek, między godziną 11 rano, a 4 po południu. Wiatr w porywach do 60 mil na godzinę. Niebezpiecznie na drogach: z powodu śniegu i silnego wiatru, poruszanie się będzie bardzo utrudnione. Synoptycy przewidują średnią 12 cali śniegu w regionie. W części New Jersey, szczególnie na północy, spaść może nawet do 24 cali śniegu.

W Nowym Jorku przygotowano ponad 700 maszyn rozsiewających sól i ponad 2000 pługów. Przygotowania dróg trwały już od soboty. W poniedziałek, uczniowie wszystkich szkół publicznych w mieście, będą uczestniczyć w zajęciach zdalnie. Nie podjęto jeszcze decyzji co do wtorku. Wszystkie katolickie szkoły podstawowe w Archidiecezji Nowego Jorku, mają odwołane zajęcia w poniedziałek, w ramach tradycyjnego “snow day.” W poniedziałek i wtorek w mieście nie będzie sprzątania ulic. W poniedziałek również, restauracje nie będą mogły serwować jedzenia na zewnątrz. 

Synoptycy przewidują rekordowe opady śniegu. Jeżeli w Central Parku spadnie 12 cali śniegu, będzie to pierwszy raz od 1869 roku.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here