Szukasz pracy? Sprawdź jobs.nyc.gov

Reklama - Advertisement

Miasto Nowy Jork, ale i firmy prywatne w mieście Nowy Jork – poszukują pracowników!

W tym celu, miasto Nowy Jork otworzyło specjalny portal JOBS.NYC.gov oraz organizuje wydarzenia, na których potencjalni pracownicy, mogą poznać możliwości zdobycia pracy na rynku – od prac w departamentach miejskich, przez instytucje miejskie jak choćby CUNY, po prace w sektorze prywatnym. Wydarzenia te pod nazwą HIRING HALL, będą organizowane pięć razy w miesiącu – po jednym w każdej z dzielnicy Nowego Jorku, przynajmniej, przez kolejne pół roku.

W piątek, 12 kwietnia, informacje w tej sprawie, w spotkaniu z mediami etnicznymi, przekazała Sheena Wright, pierwsza zastępca burmistrza Nowego Jorku. Podkreśliła, że w sektorze prywatnym, w Nowym Jorku, istnieje obecnie 4.7 milionów miejsc pracy, co jest absolutnym rekordem. Za dwóch lat pracy administracji Erica Adamsa, powstało 300,000 miejsc pracy. Miejskich pozycji do wypełnienia, jest natomiast, aż 15 tysięcy. 

Miasto w celu połączenia ludzi z pracą, uruchomiło specjalny portal: JOBS.NYC.GOV – to tam, znaleźć można ogłoszenia o pracę – zarówno w sektorze prywatnym, jak i w mieście. To na tym portalu, można również – będąc pracodawcą – ogłosić, że szuka się pracowników.

Radio RAMPA, obecne na konferencji, zapytało o możliwość zatrudnienia dla młodych ludzi. Zamknięte jest już składanie aplikacji do tak zwanego, SUMMER YOUTH EMPLOYMENT PROGRAM, o którym tez informowaliśmy, jednak zainteresowanie tym programem w tym roku było rekordowe – złożono 170 tysięcy aplikacji!

Pierwsze hiring halls, mają odbywać się w dzielnicach, gdzie historycznie rzecz biorąc, istnieje duże bezrobocie. Najbliższe wydarzenia odbędą się – uczestniczyć może w nich każdy zainteresowany, bez względu na miejsce zamieszkania – w następujących miejscach:

  • 4/19      Jobs NYC Staten Island Hiring Hall – JCC Gerard Carter Center, 230 Broad Street, Staten Island, NY 10304
  • 4/25      Jobs NYC Brooklyn Hiring Hall – Prince Joshua Avitto Community Center, 876 Schenck Avenue, Brooklyn, NY 11207
  • 4/26      Jobs NYC Bronx Hiring Hall – Morris Academy for Collaborative Studies; 1110 Boston Road The Bronx, NY 10456
  • 4/29      Jobs NYC Queens Hiring Hall – York College, 94-20 Guy R Brewer Boulevard, Queens, NY 11451

Posłuchaj wiadomości, która wyemitowana została na antenie Radio RAMPA 620 AM w sobotę, 13 kwietnia: 

Monika Adamski, redaktor naczelna Radio RAMPA, podczas spotkania z mediami etnicznymi w ratuszu miasta Nowy Jork/April 12, 2024
Abby Jo Sigal, Executive Director, Mayor’s Office of Talent and Workforce Development/ Sheena Wright, New York City First Deputy Mayor/ José Bayona, Executive Director, Mayor’s Office of Ethnic and Community Media.
Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here