Thanksgiving w NYC – wszystko co musisz wiedzieć

Advertisement - Reklama

Zapraszamy do wysłuchania audycji dotyczącej Thanksgiving 2021 w Nowym Jorku! Materiał wyemitowany został na antenie Radio RAMPA 620 AM, a w nim:

  • jakimi ulicami i o której wyruszy tegoroczna Parada Thanksgiving,
  • kto i gdzie będzie mógł ją zobaczyć na żywo,
  • jak już w środę, zobaczyć uroczyste pompowanie balonów, które będą przedstawione na paradzie,
  • czy i kogo obowiązywać będą restrykcje związane z pandemią koronawirusa.

Zapraszamy! A tymczasem, w skrócie:

95. parada z okazji święta dziękczynienia organizowana w Nowym Jorku przez Macy’s, rozpocznie się w czwartek, 25 listopada o godz. 9 rano i potrwa do 12 w południe. Parada wychodzi z Central Park West i 77th Street, a zakończy się przy Macy’s na Herald Square. W paradzie pomaszeruje około 8 tysięcy osób. Publika może oglądać paradę, tylko w wyznaczonych miejscach. Gdzie dokładnie, możecie sprawdzić na stronie:

Macy’s Thanksgiving Day Parade 2021 – Where To Watch (macys.com)

Aby oglądać paradę, nie trzeba być zaszczepionym. Aby oglądać jednak pompowanie balonów, które tradycyjnie odbywa się w środę po południu – trzeba być zaszczepionym. Balony pompowane będą do 6 p.m. w środę, przy West 72nd Street i Columbus Avenue. 

Paradę można będzie oglądać w telewizji NBC, na żywo, od godz. 9 rano. Powtórka emitowana będzie po południu, od 2 p.m. 

Wśród zaproszonych gwiazd są m.in. Carrie Underwood, Jimmie Allen, Kelly Rowland, Rob Thomas, Kristin Chenoweth, Darren Criss, Foreigner. Najpopularniejsze balony, które będzie można zobaczyć to Snoopy, ‘The Boss Baby,” “Diary of a Wimpy Kid,” Chase z bajki “Paw Patrol,” Papa Smerf z bajki “The Smurfs” czy SpongeBob SquarePants. W tym roku nie zabraknie też nowości, jak np. balon Baby Yoda z The Mandalorian czy balon Pikachu w 25. rocznicę powstania bajki Pokemon.

Posłuchajcie:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here