Time Square na razie wolne od broni

Reklama - Advertisement

Federalny sąd apelacyjny orzekł, że nowe przepisy dotyczące broni tymczasowo pozostają w mocy, a tym samym wstrzymał orzeczenie sędziego z północnej części stanu Nowy Jork, które unieważniło część nowych przepisów dotyczących broni w Nowym Jorku.

W orzeczeniu uwzględniono wniosek prokuratora generalnego stanu Letitii James o odroczenie wykonania decyzji do czasu, gdy skład trzech sędziów Sądu Apelacyjnego będzie mógł rozpoznać całą sprawę.

Oznacza to, że strefa wolna od broni na Times Square pozostaje w mocy. Broń jest zabroniona w autobusach i metrze, a złagodzone procedury wydawania pozwoleń na broń, zatwierdzone przez sąd niższej instancji, nie wejdą w życie.

Jak podaje CBS New York, Prokurator generalna powiedziała, że ​​jest „zadowolona, ​​że ​​pełna ustawa będzie nadal obowiązywać i będzie nadal chronić społeczności w miarę postępu procesu odwoławczego”.

Jak podaje CBS, wcześniej również gubernator Kathy Hochul zobowiązała się do dalszej obrony prawa. „Jesteśmy gotowi zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby trzymać broń z dala od ulic, a także upewnić się, że nie ewoluujemy w stronę Dzikiego Wschodu. Dziki Zachód nie jest doświadczeniem, które chciałbyś przeżyć podczas spaceru przez Times Square”.

Oczekuje się, że Sąd Apelacyjny wysłucha argumentów obu stron dotyczących konstytucyjności prawa o broni.

Zdjęcie: Eric Adams/Facebook

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here