Tylko w Radio RAMPA: Szef MTA ma polskie obywatelstwo

Advertisement - Reklama

Radio RAMPA gościło w środę w siedzibie głównej MTA – Metropolitan Transportation Authority, czyli największej instytucji zajmującej się transportem publicznym w USA. MTA odpowiada m.in. za nowojorskie metro, autobusy, Long Island Rail Road i the Metro-North Railroad.

CEO i Prezes MTA to John (“Janno”) Lieber, który pełni swoją funkcję od stycznia 2022 roku. W eksluzywnej rozmowie z Radio RAMPA, szef MTA opowiedział o swoim POLSKIM OBYWATELSTWIE, które oficjalnie otrzymał rok temu. Jego imię – JANNO – to tak naprawdę JANEK, na cześć wujka jego taty, Janka, który zginął w 1940 roku walcząc z Nazistami o Polskę. Dziadek Janno Lieber, urodził się w Krakowie. Posłuchajcie tej historii tylko w Radio RAMPA. 

Podczas środowego spotkania dla mediów, poruszone zostały najważniejsze kwestie dotyczące poprawy bezpieczeństwa w nowojorskim metrze czy planu wprowadzenia “congestion pricing” – relacja z tego spotkania już wkrótce w Radio RAMPA. 

Oglądaj tutaj:

READ THIS STORY ON OUR ENGLISH-LANGUAGE SITE: 

RAMPA News exclusive: MTA CEO has Polish citizenship!

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here