Prawnicy prezydenta Joe Bidena znaleźli kolejne niejawne dokumenty w innym biurze, z którego korzystał po zakończeniu kadencji wiceprezydenta USA – podały amerykańskie media. Wcześniej tego rodzaju materiały znaleziono w biurze Joe Bidena w Waszyngtonie.

W poniedziałek prawnik prezydenta Richard Sauber poinformował, że około 10. dokumentów z klauzulą poufności znaleziono podczas likwidacji waszyngtońskiego biura Pen Biden Center. Było ono częścią uniwersytetu Pensylwanii, gdzie Biden był honorowym profesorem.

Według Richarda Saubera dokumenty, których treści nie ujawniono, natychmiast zwrócono do Archiwów Państwowych. Pochodziły one z czasów gdy Joe Biden był wiceprezydentem.

W środę amerykańskie media doniosły, że w innym biurze, z którego korzystał Joe Biden, znaleziono w kartonach kolejne niejawne dokumenty. Ich liczba oraz treść również nie jest znana. Prezydent Joe Biden nie skomentował tych informacji.

Po znalezieniu pierwszej partii dokumentów prezydent USA zapewniał, że nie wie, czego dotyczą, i że jest zaskoczony ich odnalezieniem. Joe Biden obiecał pełną współpracę w prowadzonym w tej sprawie dochodzeniu.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here