Reklama - Advertisement

Opublikowane przez Departament Transportu miasta Nowy Jork statystyki dotyczące wypadków i ofiar wypadków drogowych, pokazują tendencję spadkową. 

Jak powiedział podczas konferencji prasowej komisarz DOT Ydanis Rodriguez, na dzień 28 lutego 2023, łączna liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych spadła o 30% w porównaniu z rokiem 2022, a 9% w porównaniu z rokiem 2019. Liczba ofiar śmiertelnych wśród pieszych spadła o 32% w porównaniu z rokiem 2022. Liczba ofiar śmiertelnych wypadków samochodowych spadła o 47% od roku 2022.

Liczba ofiar wypadków rowerowych wzrosła o 30% od roku 2022, ale spadła o 8% w porównaniu z rokiem 2019. Niestety, łączna liczba ciężko rannych wzrosła o 14% od roku 2022, ale jest o 26% niższa niż w roku 2019. Łączna liczba rannych wzrosła o 6% od roku 2022, ale spadła o 20% w porównaniu z rokiem 2019. 

Jak powiedział komisarz Rodriguez, dzięki temu, że udało się wprowadzić działające 24-godziny na dobę kamery wykrywające zbyt szybko jadących kierowców, zanotowano 40-procentowy spadek w wykroczeniach popełnianych z tego powodu. Przypominamy, dopuszczalna prędkość na ulicach miasta Nowy Jork to 25 mil na godzinę. 

Miasto podjęło też szereg działań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniach – zmiany widoczne są na przykład przy McGuinness Blvd. na Greenpoincie, gdzie wprowadzony został zakaz skrętu w lewo w kilku miejscach. Choć uprzykrza to życie kierowców, praktyka przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa.

Na rok 2023, planowane są kolejne projekty, m.in. Broadway Vision pomiędzy 25. a 32. ulicą na Manhattanie.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here