W Nowym Jorku kryzys migracyjny

Reklama - Advertisement

Nowojorskie schroniska dla bezdomnych zarówno w mieście, jak i w całym stanie pękają w szwach. Przebywają tam migranci, którzy nielegalnie przekraczają granice z Meksykiem.
Przywożeni są oni z Florydy, Texasu i Arizony, ponieważ gubernatorzy tych stanów nie mogą poradzić sobie z napływem nielegalnej ludności. Do tej pory otwartą granicę przekroczyło prawie 2 miliony imigrantów z całego świata.

Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams ostrzega władze federalne przed pogłębiającym się w mieście kryzysem, nie ma bowiem wystarczającej ilości miejsc w nowojorskich szkołach i ośrodkach dla dzieci, które przywożone są do Nowego Jorku. Na dodatek większość z nich jest bez rodziców i bez dokumentów. Natomiast starsza młodzież przejmowana jest coraz częściej przez gangi. Przestępczość w mieście i handel narkotykami wymykają się spod kontroli. 

Podobna sytuacja jest w Waszyngtonie, gdzie Burmistrz Miasta Muriel Bowser, aby opanować napływ nielegalnych migrantów, zwróciła się o pomoc do Gwardii Narodowej, podkreślając, że stolicy grozi kryzys humanitarny.

Gubernatorzy stanów graniczących z Meksykiem żądają natychmiastowego zamknięcia granicy i oskarżają administrację Prezydenta Bidena o spowodowanie największego w historii kraju kryzysu migracyjnego.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here