Kierowcy Ubera w Nowym Jorku strajkują z powodu sporu o podwyżki płac. Wynagrodzenie kierowców jest obliczane na podstawie stopy inflacji, dlatego płace wzrosły o 38,4% od 2019 r.

Strajk rozpoczął się o północy po zablokowaniu przez Uber podwyżek płac zatwierdzonych przez miejską Komisję ds. Taksówek i Limuzyn (TLC). Podwyżka miała wejść w życie w poniedziałek (12/19/2022), ale teraz zostanie wstrzymana do rozprawy 31 stycznia. Kierowcy Uber i Lyft mieli zarabiać nieco ponad 7% więcej za minutę i 24% więcej za milę. Uber powiedział, że taka podwyżka wiązałaby się z wypłaceniem około 23 milionów dolarów więcej miesięcznie, a to wymusiłoby podwyższenie opłat dla pasażerów.

Taxi and Limousine Commission (TLC) planuje odwołać się od wyroku. „Miejscy kierowcy mają pełne prawo protestować przeciwko próbom Ubera, aby odmówić im korekty płac o wskaźnik inflacji i kosztów utrzymania, które są im należne. TLC również aktywnie protestuje w sądzie” – powiedział komisarz TLC David Do w oświadczeniu.

Kierowcy Ubera proszą nowojorczyków, aby przyłączyli się do strajku i nie korzystali z aplikacji w poniedziałek, w trakcie 24 godzinnego strajku.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here