Ważny miesiąc dla Polonii w Connecticut

Reklama - Advertisement

Na 24 godziny przed tegorocznym bankietem Parady Pułaskiego, rozmawiamy z Darkiem Barcikowskim – głównym marszałkiem tegorocznej parady, Konsulem Honorowym RP w Connecticut, wydawcą gazety Biały Orzeł.

W bankiecie weźmie udział prawie 600 osób, a głównym wydarzeniem wieczoru będzie prezentacja Marszałków i Miss Polonia poszczególnych kontyngentów biorących udział w Paradzie. W tym roku po raz pierwszy, to właśnie stan Connecticut poprowadzi Polonię na Piątej Alei. To również pierwszy rok, w którym z Connecticut maszerować będą dwa kontyngenty – Stamford, który już od 50 lat przybywa na paradę w Nowym Jorku, oraz New Britain, który to kontyngent po raz pierwszy w tym roku wybrał swojego marszałka i Miss Polonia.

Zanim jednak odbędzie się Parada, której gościem specjalnym z Polski będzie wokalistka Natalia Kukulska, Polonię w Connecticut czeka jeszcze jedno ważne wydarzenie. 22 września, Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką, spotkają się z Polonią w New Britain. Para Prezydencka weźmie udział we Mszy Świętej o godzinie 13:00 w Parafii Św. Krzyża przy 31 Biruta Street w New Britain oraz spotka się z Polonią o godz. 15:00 w parku Walnut Hill w centrum miasta przy 184 West Main Street w New Britain. Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu w parku Walnut Hill proszone są o rejestrację na stronie: www.PrezydentDudaCT.com.

Posłuchajcie o szczegółach:

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here