Wizyta Joe Bidena w Polsce oczami mieszkańców kraju

W sobotę, Prezydent Joe Biden zakończył swoją dwudniową wizytę w Polsce. Ostatnim punktem wizyty było przemówienie, które amerykański Prezydent wygłosił na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. Joe Biden wspomniał słowa Jana Pawła II :”Nie lękajcie się”, jakie Papież wypowiedział w stolicy podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski. Te słowa – jak podkreślał prezydent USA – w obliczu okrutnego systemu pomogły zakończyć sowiecki ucisk. Prezydent Stanów Zjednoczonych podziękował także Polakom za bezinteresowną pomoc uchodźcom z Ukrainy. W piątek, Prezydent Joe Biden spotkał się m.in. z amerykańskimi żołnierzami stacjonującymi w Polsce. 

Kilka godzin po tym jak Joe Biden opuścił Polskę, Radio RAMPA gościło na antenię Teresę Myśliwiec, która będąc w Krakowie, opowiedziała o oczekiwaniach jakie Polacy wiązali z wizytą amerykańskiego Prezydenta w Polsce. Powiedziała też o reakcjach po zakończonej już wizycie. 

Teresa Myśliwiec jest doktorem nauk społecznych, wykładającym psychologię w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. 

 

(IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here