Chór młodzieżowy z Lublina wystąpi w Carnegie Hall

Advertisement

Młodzieżowy chóru Akademos z Lublina weźmie udział w Sounds of Spring Festiwal, który odbędzie się w Carnegie Hall 29 marca, 2022. Na antenie Radio RAMPA, na kilkadziesiąt godzin przed wylotem do USA, gościliśmy dyrygent chóru, Elżbietę Niczyporuk.

Chór Akademos powstał we wrześniu 2006 roku, a jego członkami są uczniowie oraz absolwenci Międzynarodowego Liceum Paderewski w Lublinie. Reprezentują oni Polskę, miasto Lublin oraz szkołę na licznych festiwalach, konkursach i przeglądach o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej, a także międzynarodowej, współpracują też z Filharmonią Lubelską a w czerwcu 2019 roku mieli przyjemność wystąpić na deskach Opery Narodowej. Koncertowali między innymi w Wenecji, Paryżu, Barcelonie, Rzymie, Wiedniu, Jesolo, Norwegii, Grecji i Baden Baden. 

Nastoletni artyści z Lublina zakwalifikowali się do występu w nowojorskim Festiwalu jako jeden z sześciu chórów szkół średnich z całego świata. W wywiadzie dla Radio RAMPA, dyrygent Niczyporuk opowiada o przygotowaniach do wyjazdu, reprtuarze chóru oraz wyjątkowych, młodych ludziach, dla których śpiew w chórze jest okazją do realizacji pasji i zwiedzania świata. Dzięki uprzejmości Pani Dyrygent, w audycji usłyszycie również dwa utwory w wykonaniu chóru.

Zapraszamy na koncerty Chóru w Metropolii Nowojorskiej:

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here