“Wojna Światowa już się rozpoczęła, trwa w tej chwili na terytorium Ukrainy”

Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest ksiądz Waldemar Pawelec, rektor wspólnoty Pallotynów w Kijowie. Komentując bieżące wiadomości z Ukrainy, ksiądz powiedział “Wojna Światowa już się rozpoczęła, trwa w tej chwili na terytorium Ukrainy. Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy w to, że ta wojna się na Ukrainie skończy, jeżeli Putin osiągnie tutaj swoje cele. On się za dwa lata obudzi i wymyśli sobie, że chce do składu Wielkiej Rosji przyjąć kraje bałtyckie, a potem pomyśli o Polsce.” Ksiądz Pawelec, który nadaje w rozgłośni Radia Maryja na Ukrainie, przyjmuje wiele informacji od osób które zostały w kraju – drogi ewakuacji, dostępne środki pomocy, jak wygląda sytuacja w miejscu gdzie w danej chwili są słuchacze.

Na antenie Radio RAMPA Ksiądz mówi o działaniach rosyjskich żołnierzy – o ich atakach na cywilów, w tym dzieci i pacjentów szpitali. Opowiada o ewakuacji dzieci z domów dziecka do Polski. Ksiądz opowiada również o reakcjach rosyjskich jeńców, którzy wzięci w niewolę dzwonią do swoich rodziców i tłumaczą im, w jakich okolicznościach się znaleźli. Ksiądz mówi też o niebezpiecznej dezinformacji.

Ksiądz Pawelec informuje o możliwościach pomocy oraz jak działa ona na Ukrainie.

Posłuchaj:

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here