Współczesna Sztuka – wyjątkowy Polish Fashion Day w Konsulacie RP w Nowym Jorku

Reklama - Advertisement

9 września w siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku w ramach projektu Polish Fashion Designers odbył się pokaz polskiej mody, dziesięciu znakomitych marek: Jemioł, Dawid Tomaszewski, Angelika Józefczyk, Monika Ptaszek, Jackob Buczyński, Natalia Ślizowska, Reinkreacja, MUZA, NAOKO, Lamu.

Polscy projektanci przybyli do Nowego Jorku, aby zaprezentować swoje kolekcje na New York Fashion Week. NYFW to wydarzenie przykuwające uwagę najważniejszych osób świata mody i decydujące o tym, co nosi się na ulicy, salonach i czerwonych dywanach na całym świecie. Jak twierdzą organizatorzy – takiej prezentacji mody „made in Poland” na nowojorskim Fashion Week jeszcze nie było. Jeden wspólny pokaz dziesięciu marek, z których każda to inny, oryginalny autorski styl, sprawia, że na jednym wybiegu można zaprezentować międzynarodowej publiczności modę o polskim rodowodzie i różnorodną kreatywność polskich projektantów.

Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki podkreślił, że to nie tylko pokaz polskich projektantów, ale też pokaz inspirowany polskością.

Wicekonsul Mateusz Dębowicz, który odpowiadał za organizację tego wydarzenia w Konsulacie RP, zwrócił uwagę na piękno tego pokazu mody w stylowych wnętrzach Konsulatu.

Maggie Haese, jako pomysłodawczyni projektu, jest bardzo dumna z pokazu polskiej mody w historycznych salonach Konsulatu RP.

Krzysztof Grabowski, prowadzący biuro zagraniczne PAIH w Nowym Jorku, jest przekonany, że Stany Zjednoczone stoją otworem przed producentami polskiej odzieży.

Sami projektanci są pod ogromnym wrażeniem wnętrza Konsulatu RP w Nowym Jorku w połączeniu z wybiegiem dla modelek ubranych w ich kreacje.

Łukasz Jemioł, jak powiedział, stawia na elegancję połączoną z nonszalancją, aby wydobyć kobiece piękno przyozdobione jego kreacjami.

Małgorzata Perlińska z firmy MUZA podkreśliła, że jej kreacje wyróżnia surowiec, czyli polski, zdrowy i naturalny len.

Jacob Buczyński jest pionierem wykorzystywania do kreacji modnych ubiorów materiałów z drugiego obiegu.

Merry i Robert Fajst, reprezentujący markę LAMU, postawili na styl luźny i casualowy.

Wśród kolekcji, szczególną uwagę zwróciła kolekcja Natalii Ślizowskiej, inspirowana polską noblistką Marią Curii Skłodowską. 

Po stronie amerykańskiej za projekt odpowiadała Maggie Haese, jako pomysłodawczyni projektu, po stronie polskiej Magdalena Christofi oraz Katarzyna Wojtera – osoby doświadczone w tworzeniu wydarzeń modowych na światowym poziomie, które nawiązały współpracę z  Konsulatem RP w Nowym Jorku oraz Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here