Wspólne śpiewanie (nie)zakazanych piosenek – 24 września w NJ

Reklama - Advertisement

24 września 2023 roku o godz. 3 pm, w Felician University w Lodi (NJ) odbędzie się druga edycja koncertu “Wspólne śpiewanie (nie) zakazanych piosenek.

Organizatorem wydarzenia jest Polska Szkoła im. Stanisława Kostki w Wallington, NJ. Wstęp wolny.

Agnieszka Kasprzak – dyrektor szkoły – opowiada o pomyśle zorganizowania wspólnego śpiewania (nie) zakazanych piosenek, podkreśla, że jest to muzyczna opowieść polskiego narodu podczas II wojny światowej, przeplatana opowieściami osób, które przeżyły niemiecką okupację. Pokażmy, że pamiętamy i podziękujmy wspólnym śpiewaniem – zachęca Agnieszka Kasprzak.

Nadia Kwiatkowski – uczennica Polska Szkoła im. Stanisława Kostki w Wallington oraz uczestniczka koncertu powiedziała, że jako dziecko chce oddać hołd bohaterom przez śpiew, bo dzięki nim możemy teraz mówić po polsku, śpiewać po polsku, podróżować po świecie i czuć się wolnymi.

Patronat honorowy nad koncertem objął Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu:

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here