Wycieczka seniorów z PSFCU do Amerykańskiej Częstochowy

Advertisement

Już kolejny rok z rzędu, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, zorganizowała bezpłatny wyjazd do Amerykańskiej Częstochowy dla seniorów, którzy są członkami Unii. W tym roku pobito kolejny rekord – spod oddziałów PSFCU w Nowym Jorku i New Jersey wyruszyły 22 autobusy. Wyjazd organizowany jest w formie podziękowania dla najbardziej lojalnych członków PSFCU, wielu z nich jest z tą instytucją od samego początku. W tym roku wyjazd miejsce miał 1 września – w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wśród członków PSFCU, są również osoby, które pamiętają ten tragiczny dzień polskiej historii.

Amerykańska Częstochowa to dla Polonii druga Polska. Modlitwa do Matki Bożej Jasnogórskiej, wizyta na cmentarzu to bardzo ważne elementy pobytu w tym wyjątkowym miejscu. Dodatkowo, pierwszy weekend września to czas corocznego Polsko-Amerykańskiego Festiwalu, na który przybywają tysiące osób. W dzień wyjazdu, na miejscu czekają na przybyłych: muzyka na żywo, tańce, polskie jedzenie, wesołe miasteczko.

Zobaczcie relację:

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here