Obchody 80 rocznicy inwazji Rosji na Polskę + pokaz filmu „KATYN – OSTATNI SWIADEK” pod Pomnikiem Katyńskim w NJ

Obchody 80 rocznicy inwazji Rosji na Polskę + pokaz filmu  „KATYN – OSTATNI SWIADEK” pod Pomnikiem Katyńskim w NJ
15 września 2019 roku główne obchody 80 rocznicy inwazji wojsk sowieckich na Polskę, we wrześniu 1939 roku, odbędą się w Jersey City, NJ przy Pomniku Katyńskim na Exchange Place. 
To w tym szczególnym, na amerykańskiej mapie miejscu, przy pomniku upamiętniającym mord, dokonany przez Sowietów na Polakach, usytuowanym na tle Manhattanu, miasta wolności, spotykamy się już o godzinie 5 po południu. 
 
Uroczystości rozpoczną przemówienia wyjątkowych gości. Wśród nich nie zabraknie amerykańskich przedstawicieli świata polityki jak i przywódców polskich organizacji oraz przedstawicieli polskich władz. Podczas tych uroczystości, wyświetlony zostanie film „Katyń – Ostatni świadek”, dający żywy obraz tej straszliwej sowieckiej zbrodni, w której zamordowano ponad 22 tysiące polskich żołnierzy, policjantów, nauczycieli i duchownych. Dla nas Polaków, ta tragedia ma jeszcze inny wymiar. Jest dramatycznym przykładem, tego w jaki sposób nasz naród potraktowany został przez sojuszników, którzy w imię większego dobra, pokoju za wszelką cenę, zgodzili się na mniejsze zło. Jednak kłamstwa nie da się utrzymać, a prawda ujrzy światło dzienne. I właśnie o tym jest ten najnowszy film jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów – Piotra Szkopiaka. To obraz ukazujący proces dochodzenia do prawdy i obnażenie kłamstwa, na którym miał zostać zbudowany powojenny porządek świata. Prosimy gości o przyniesienie własnych siedzeń lub rozkładanych krzeseł, ponieważ liczba miejsc siedzących będzie ograniczona.
 
Organizatorzy: 
– Komitet Konserwacji Zabytków Katyńskich i Obiektów Historycznych 
– The Platta Law Firm oraz mec. Sławomir Platta, prawnik z Nowego Jorku. To dzięki między innymi jego wysiłkom Pomnik Katyński stoi do dziś w tym samym miejscu. 
 
“W ubiegłym roku Pomnik Katyński miał dużo rozgłosu w mediach i z dumą mogę powiedzieć, że coraz więcej osób, zarówno mieszkańców Jersey City, jak i członków polsko-amerykańskiej społeczności, zdaje sobie sprawę z reprezentacyjnej lokalizacji tego pomnika i planują zorganizować tutaj coraz więcej wydarzeń.”- powiedział mec. Sławomir Platta zapraszając wszystkich na uroczystości 15 września 2019 roku, właśnie pod Pomnik Katyński w Jersey City.
 
Wiadomość Prasowa
 

About The Author

Related posts