Wywiad z Toba Potosky, kandydatem na radnego dystryktu 33 w Radzie Miasta NYC

Reklama - Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest Toba Potosky, kandydat partii demokratycznej w wyborach na radnego dystryktu 33 w nowojorskiej radzie miasta. Toba Potosky jest wieloletnim miszkańcem dystryktu 33; od lat jest aktywnie zanagażowany w akcje zmierzające na poprawie życia codziennego mieszkańców swojej dzielnicy. Jako działacz, doprowadził do kilku konkretnych zmian w nowojorskim prawie, m.in. jego propozycja rozszerzenia kryteriów dosępu do tzw. affordable housing, stała się prawem.

Jako kandydat, Toba Potosky opowiada się za Polonią i chce zapewnić ciągłość polskości na Greenpoincie. Oświadczył, że dołoży starań aby na Greenpoincie został zorganizowany Festiwal Dziedzictwa Polskiego, a polskie napisy przywrócone zostały do użytku. Toba Potosky był też obecny na placu ks. Jerzego Popiełuszki po jego dewastacji – opowiedział się za przeciwstawieniem się aktom wandalizmu, które motywowane są etnicznie.

Toba Potosky jest przeciwko odebraniu funduszy policji nowojorskiej, choć przyznaje, że NYPD wymaga reformy. W wyborach na burmistrza popiera Erica Adamsa, byłego kapitana policji nowojorskiej. Jest również za przywróceniem  “anti-crime unit” w NYPD.

Toba Potosky opowiada o swoim planie na walkę z bezdomnością oraz szybko wzrastającymi kosztami życia w mieście Nowy Jork. Przedstawia konkretne rozwiązanie dotyczące problemów życia codziennego, jak wzrastająca liczba mieszkańców dzielnic takich jak Greenpoint w odniesieniu do dostępnego miejsca – czyli – rosnące problemy z parkingiem, tłok, restauracje, które otwierając swoje ogródki jeszcze bardziej ograniczają dostępne miejsce. Kandydat również przedstawia swoją pozycję co do regulacji rekreacyjnej marihuany w mieście Nowy Jork – marihuana rekreacyjna została zalegalizowana już przez władze stanowe, a teraz polityków czeka podjęcie decyzji co do tego, jak będzie regulowana. 

Posłuchajcie wywiadu.

Przypominamy! #POLISHAMERICANVOTE

PAMIĘTAJ – aby zagłosować, musisz dokonać rejestracji! WAŻNE DATY: czas na rejestrację do wzięcia udziału w prawyborach jest do 28 maja. Rejestracja jest możliwa drogą internetową i zajmie 5 minut! Aby się zarejestrować kliknij tutaj: MyDMV Motor Voter (ny.gov)

Aby głosować:

  • musisz być obywatelem USA
  • musisz mieć do końca 2021 roku ukończone 18 lat
  • musisz mieszkać w stanie Nowy Jork przynajmniej 30 dni
  • nie możesz starać się głosować w innym regionie USA
  • nie możesz być w więzieniu lub na zwolneniu warunkowym 

Prawybory odbędą się 22 czerwca. Właściwe wybory 2 listopada. Więcej informacji Home | NYC Board of Elections (vote.nyc)

 


Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here