XXIV Międzynarodowy Festiwal “Chopin i Przyjaciele”

Advertisement - Reklama

W dniach 2-17 listopada w Nowym Jorku odbywał się XXIV Międzynarodowy Festiwal “Chopin i Przyjaciele”. W ramach festiwalu przygotowano 6 koncertów. Jeden z nich odbył się 10 listopada w Lincoln Center i był poświęcony kompozytorowi Oliwierowi Messiaen i uznanemu za najwspanialsze dzieło muzyczne XX wieku “Kwartetowi na koniec czasu”. Sam koncert poprzedził wykład profesora Jerzego Stankiewicza o twórczości Oliwiera Messiaen oraz film, również poświęcony temu znakomitemu kompozytorowi XX wieku. 

Marian Żak – Prezes New York Dance & Arts Innovations pomimo tego, że to on jest twórcą tego festiwalu wciąż daje się pozytywnie zaskoczyć wykonywanym kompozycjom.

Profesor Jerzy Stankiewicz – muzykolog i znawca twórczości Oliwiera Messiaen opowiada o okolicznościach powstania dzieła “Kwartet na koniec czasu” i podkreśla, że jest to najczęściej grany utwór muzyki współczesnej na świecie.

Jakub Polaczyk – dyrektor artystyczny i wykonawczy Festiwalu “Chopin i Przyjaciele” podkreślił, że Oliwier Messiaen miał w Lincoln Center zamówiony ostatni swój utwór.

Mariusz Mączak – skrzypek opowiada o muzyce Oliwiera Messiaen, podkreśla, że jest to wielka postać, cały czas odkrywana.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here