Zrób obywatelstwo za darmo – konkurs dla mieszkańców stanu NY do 23 września

Gubernator Stanu Nowy Jork ogłosił konkurs dla rezydentów stanu Nowy Jork – kwalifikujący się kandydaci, otrzymają możliwość zrobienia amerykańskiego obywatelstwa za darmo. Projekt ma pomóc pracującym imigrantom, których zarobki są niskie i nie umożliwiają pokrycia kosztów złożenia aplikacji i innych formalności.

Według spisu ludności, w stanie Nowy Jork mieszka 915,000 osób, z czego prawie 655,000 to mieszkańcy Miasta Nowy Jork, które posiadają zielone karty i kwalifikują się na obywatelstwo amerykańskie. W tej chwili opłata za złożenie aplikacji na obywatelstwo wynosi $680, ale ma ona wzrosnąć jeszcze w tym roku.

W związku z akcją, działającą pod nazwą “Naturalize NY”, na terenie stanu NY powstanie 27 “klinik prawnych”, w których udzielana będzie pomoc.

Szczegóły: https://www.governor.ny.gov/news/governor-cuomo-launches-naturalize-ny-first-public-private-partnership-its-kind-promote-us#

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here