Rocznica Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego w Amerykańskiej Częstochowie (zdjęcia)

Rocznica Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego w Amerykańskiej Częstochowie (zdjęcia)

W dniu 10 kwietnia 2017 roku minęło 7 lat od katastrofy rządowego samolotu w Smoleńsku, a także 77. lat od Ludobójstwa Katyńskiego. Katastrofa smoleńska, w której zginął Prezydent Rzeczypospolitej Lech Kaczyński oraz inni wybitni przedstawiciele polskich elit państwowych, jest ważnym wydarzeniem w najnowszej historii Polski. Na wiele lat zmieniła ona zasadniczo dynamikę oraz kierunek życia społeczno-­‐politycznego w naszej Ojczyźnie. 

Polonia w Stanach Zjednoczonych pamięta i czci pamięć ofiar obydwu tych tragedii. Dnia 23 kwietnia 2017 roku w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown odbyły się obchody VII Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i 77. Rocznicy Ludobójstwa Katyńskiego. W sobotę 22 kwietnia natomiast, w dzień poprzedzający uroczystości smoleńsko-­‐katyńskie,  już po raz czwarty, Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego zorganizował polonijną konferencję społeczno-­historyczną pod hasłem “Budujmy Wspólny Front Patriotyczny – Polonia Semper Fidelis.”

Na uroczystościach pojawili się goście specjalni: gościem honorowym był wiceminister MSZ Jan Dziedziaczak, członkowie rodzin tych, którzy zginęli w Smoleńsku – wdowa po admirale Andrzeju Karwecie, Maria Karweta wraz z córką, a także wnuk Anny Walentynowicz, Piotr. Gościem z Nowego Jorku był Konsul Generalny RP, Pan Maciej Golubiewski. Wśród obecnych byli przedstawiciele Kongresu Polonii Amerykańskiej, Klubów Gazety Polskiej, Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce, działacze polonijni oraz przedstawiciele Polonii z całych Stanów Zjednoczonych. Obecni byli również członkowie Rady Dyrektorów Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, Pan Ryszard Bąk i Paweł Maciąg. Uroczystości miejsce miały w miejscu szczególnym – w Amerykańskiej Częstochowie, stolicy duchowej Polonii amerykańskiej. Ojcowie Paulini wspierają inicjatywę działania Komitetu od samego początku.

Zobaczcie galerię zdjęć, wideo relacja jeszcze dzisiaj na naszej stronie.

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.

About The Author

Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA.Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.

Related posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *