333 słoneczniki w centrum Manhattanu w akcie solidarności z Ukrainą

Reklama - Advertisement

Przy 23rd Street i 5th Avenue na Flatiron Plaza w Nowym Jorku wyrosło pole słoneczników – dokładnie 333 słoneczniki, pojawiły się tam z inicjatywy polskiego rządu, aby pokazać solidarność z Ukrainą w obchodzony przez ten kraj w niedzielę, Dzień Jedności. 

W niedzielę, 22 stycznia przypadało ukraińskie święto – Dzień Jedności.  Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki spotkał się z Konsulem Generalnym Ukrainy w Nowym Jorku Oleksii Holubov, właśnie przy Flatiron Plaza, przy polu słoneczników. Konsulom towarzyszyli:

Bethenny Frankel, znana gwiazda amerykańskiej telewizji i kobieta biznesu, która wspierała społeczność Ukrainy od czasu agresji rosyjskiej w ramach swojej inicjatywy BStrong;

Maksim Chmerkovskiy, Amerykanin ukraińskiego pochodzenia, mistrz tańca, znany z amerykańskiej edycji programu “Dancing with the Stars,” który m.in. krótko po agresji rosyjskiej na Ukrainę poleciał do Polski, aby udzielić pomocy uchodźcom ukraińskim, którzy przybyli do naszego kraju. 

Słonecznik jest symbolem nadziei, ale także narodowym kwiatem Ukrainy. Dlatego właśnie słonecznik stał się symbolem kampanii społecznej #UnifyUkraine, która ma na celu przypomnieć o rosyjskiej agresji na Ukrainę, a także opowiedzieć historie ukraińskich uchodźców, z których wielu znalazło schronienie w Polsce.

Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku zachęca do włączenia się w kampanię, która obejmuje swoim zasięgiem całe Stany Zjednoczone.

Jej pierwszym akordem było pole słoneczników, które pojawiło się na Flatiron Plaza w Nowym Jorku w miniony weekend, żeby w sposób namacalny przypomnieć o Ukrainie.

Kampania odbywa się przede wszystkim w mediach społecznościowych i potrwa do 10 lutego. Biorąc w niej udział, możecie dać wyraz swojego poparcia dla Ukrainy walczącej o swoją wolność i niepodległość, a także zademonstrować solidarność z uchodźcami, zmuszonymi przez wojnę do opuszczenia swoich domów.

Hasło kampanii #UnifyUkraine oznacza poparcie dla odzyskania przez Ukrainę wszystkich terenów nielegalnie okupowanych przez Rosję, zjednoczenie ukraińskich rodzin rozdzielonych przez wojnę i potrzebę naszej jedności w obliczu ataku na Ukrainie i wartości w obronie, których Ukraina staje, takich jak wolność, demokracja i prawo narodów do samostanowienia.

Jak można się wlączyć?

Konsulat zachęca do zaangażowania w mediach społecznościowych, podawania dalej materiałów publikowanych na profilach tej akcji. Możecie również podzielić się w mediach społecznościowych “wirtualnym słonecznikiem.” Więcej informacji na:

Facebooku: UnifyUkraine

Twitterze: @Unify_Ukraine

Instagramie: @Unify_Ukraine

Stronie internetowej: www.unifyukrainecampaign.org/

Konsulat zachęca też wszystkich, którzy mają taką możliwość do odwiedzenia pola słoneczników przy Przy 23rd Street i 5th Avenue, zrobienia sobie zdjęcia i opublikowania go z hashtagami #UnifyUkraine i #StandWithUkraine.

Zdjęcia: Adrian Kubicki Twitter

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here