Biało-czerwone wstążki na grobach Weteranów w Amerykańskiej Częstochowie

Reklama - Advertisement

29 października na cmentarzu wojskowym w Amerykańskiej Częstochowie poraz trzeci przeprowadzono akcję „Pamiętaj o Weteranach”. Młodzi wolontariusze przed świętem Wszystkich Świętych porządkowali groby weteranów, a następnie udekorowali je, wcześniej przygotowanymi, biało – czerwonymi wstążkami. Akcja ma na celu upamiętnienie tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość Polski. 

Cała akcja “Pamiętaj o Weteranach” rozpoczęła się harcerską Mszą Świetą, której przewodniczył ojciec Bartłomiej Marciniak harcmistrz oraz ks. Adam Muda kapelan armii amerykańskiej. Z kolei na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali kawałek biało-czerwonej flagi, wpinki – guziki katyńskie przekazane przez Instytut Pamięci Narodowej oraz do jedzenia grochówkę, kiełbasę i pączki. 

Jak podaje “Stowarzyszenie Pamięć” – łącznie w akcji wzięło udział ponad 260 wolontariuszy.

Organizatorami wydarzenia było “Stowarzyszenie Pamięć”, przy współudziale ZHP „Świat” oraz Amerykańskiej Częstochowy.

Zdjęcia: Ryszard Dziedzic i Stowarzyszenie Pamięć/Facebook

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here