Wybory już 8 listopada – pamiętaj, możesz mieć ze sobą tłumacza w języku polskim

Reklama - Advertisement

We wtorek, 8 listopada, odbędą się w USA wybory do Kongresu, a w stanie Nowy Jork, mieszkańcy wybiorą nowego gubernatora. Wczesne głosowanie rozpoczęło się już 29 października i potrwa do 6 listopada. 

Nowojorczycy na urząd gubernatora, będą wybierać pomiędzy obecnie sprawującą tę funkcję Demokratkę Kathy Hochul, a republikaninem Lee Zeldin, który jest kongresmenem reprezentującym wschodnią część Long Island. 

Na dzień 31 października, generalnie w Nowym Jorku, we wcześniejszych wyborach oraz wysyłając karty do głosowania, zagłosowało już przynajmniej 326,547 osób. Wśród nich ponad 190 tysięcy Demokratów, i ponad 103 tysiące Republikanów. 

Aby zagłosować, trzeba być zarejestrowanym. Czas na rejestrację już minął. 

WAŻNE: biorąc udział w wyborach, możesz w kabinie głosowania mieć ze sobą tłumacza – może to być Twój przyjaciel, członek rodziny lub pracownik miejsca wyborczego. NIE MOŻE to być Twój pracodawca czy przedstawiciel związku zawodowego.

Więcej info: https://www.participate.nyc.gov/processes/vote

Sprawdź gdzie głosować na stronie: https://findmypollsite.vote.nyc

Więcej szczegółów co do wyborów na stronie:

https://vote.nyc/elections

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here