Uroczystość Wszystkich Świętych

Reklama - Advertisement

Dziś Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół w tym dniu oddaje cześć wszystkim, którzy weszli do chwały nieba, a wiernym wskazuje drogę do świętości. Uroczystość Wszystkich Świętych winna być jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan, gdyż w ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia, mówił ksiądz Franciszek Urmański, duszpasterz z Kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Ksiądz dodał, że poprzez modlitwę następuje ciągła wymiana dóbr duchowych ze świętymi.

W polskim Kościele czcimy ponad 200 świętych błogosławionych. Wielu jest anonimowych, którzy swoim życiem zasłużyli na chwałę Nieba. Pierwszym świętym czczonym w Polsce jest św. Wojciech, a ostatnią błogosławioną wyniesioną na ołtarze w kwietniu 2018 roku jest Hanna Chrzanowska. 7 czerwca 2020 roku na ołtarze zostanie wyniesiony czcigodny sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski.

Uroczystość Wszystkich świętych wiąże się w Kościele z odpustami, które można uzyskać dla zmarłych w dniach od 1 do 8 listopada. W tych dniach wierni odwiedzają cmentarze i groby bliskich oraz zapalają znicze.

(IAR)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here