Biały Dom o wsparciu militarnym Ukrainy

Reklama - Advertisement

Stany Zjednoczone będą zabiegać o kontynuowanie przez sojuszników dostaw uzbrojenia dla Ukrainy, poinformował Biały Dom. Rzeczniczka prezydenta USA Karine Jean-Pierre powiedziała, że amerykańska pomoc dla Ukrainy dociera każdego dnia i wyraziła podziw dla obrońców Siewierodoniecka.

Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych LIoyd Austin będzie w tym tygodniu w Europie, gdzie odbędzie się spotkanie grupy kontaktowej koordynującej pomoc zbrojeniową dla Ukrainy. Będzie tam gościł ministrów obrony z kilkudziesięciu krajów i poprosi ich o dalsze dostawy broni i sprzetu wojskowego – powiedziała Karine Jean-Pierre podkreślając, że dostawy amerykańskiego uzbrojenia płyną na Ukrainę każdego dnia. Kontynuujemy zwiększanie pomocy wojskowej dla Ukrainy, aby pomóc jej w obronie Donbasu – dodała Karine Jean-Pierre.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here