Prezydent Joe Biden uda się na Bliski Wschód

Advertisement

Prezydent USA Joe Biden uda się w połowie lipca na Bliski Wschód. Amerykański przywódca odwiedzi Izrael, Zachodni Brzeg Jordanu oraz Arabię Saudyjską. Biały Dom poinformował, że podczas podróży spotka się z przywódcami państw regionu i weźmie udział w szczycie Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej.

Zaplanowaną na 13-16 lipca podróż Prezydent Stanów Zjednoczonych rozpocznie od Izraela. Następnie odwiedzi Zachodni Brzeg, gdzie przeprowadzi konsultacje z przywódcami Autonomii Palestyńskiej.

Jak poinformowała Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre Joe Biden wyrazi poparcie dla współistnienia dwóch państw izraelskiego i palestyńskiego. 

Ostatnim punktem bliskowschodniej podróży Prezydenta Stanów Zjednoczonych będzie Dżudda w Arabii Saudyjskiej, gdzie odbędzie się szczyt Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej. Wezmą w nim udział także przywódcy Egiptu, Iraku i Jordanii. Według Białego Domu tematami spotkania z królem Arabii Saudyjskiej Salmanem będą zawieszenie broni z Jemenem, współpraca wojskowa, prawa człowieka, a także bezpieczeństwo energetyczne i żywnościowe. 

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here