Nowy Jork jeszcze bliżej Małopolski – relacja audio

Advertisement

6 czerwca 2022 roku w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbyło się spotkanie z przedstawicielami władz samorządowych Małopolski oraz przedstawicielami Polskich Linii Lotniczych LOT. Poruszane tematy dotyczyły województwa, jego promocji, zwiększonej liczby połączeń na wschodnie wybrzeże, możliwości zwiedzania województwa oraz jego bogactwo kulturalne. 

Celem tego spotkania była promocja regionu Małopolska oraz przekazanie informacji o bezpośrednim połączeniu lotniczym pomiędzy lotniskami Newark – Kraków. Pierwszy lot już się odbył w dniu 3 czerwca. Aktualnie bezpośrednie połączenie EWR – KRK realizowane jest w każdy piątek o godz. 7:50 p.m. z Newark. 

Wicemarszałek Województwa – Iwona Gibas  zaprezentowała perełki Małopolski i zachęcała do odwiedzania Południowej Polski. Przytoczyła metaforę Krakowa, który mógłby być dla Nowojorczykow takim swoistym Central Park.

Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki podkreslił, że jest to pierwszy krok do połaczenia Nowego Jorku z Krakowem.

Ambasador Polski w USA Krzysztof Szczerski zauważa, że bezpośrednie połączenie lotnicze i promocja Małopolski może otworzyć nowe możliwości dla biznesu z obu stron Atlantyku.

Loty zaplanowane są na razie sezonowo w okresie czerwiec – wrzesień 2022. Członek Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT – Katarzyna Piskorz twierdzi, że jest szansa na utrzymanie tego lotu również poza sezonem.

Prezes Lotniska Balice – Radosław Włoszek podkreśla, że lotnisko w Krakowie spełnia wszelkie warunki covidowe i można na nim wykonać stosowne testy.

Na zakończenie spotkania została przygotowana degustacja win z małopolskich winnic oraz prezentacja kulinarna „Smaki Małopolski”.

Zdjęcie główne: PLL LOT

Posłuchaj relacji audio:
 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here