Burmistrz NYC Eric Adams odwiedził w El Paso w Teksasie

Reklama - Advertisement

Burmistrz NYC Eric Adams w weekend odbył podróż do Teksasu, aby z pierwszej ręki zobaczyć co dzieję się na granicy z Meksykiem. W mieście El Paso spotkał się z tamtejszym burmistrzem Oscarem Leeser’em. 

Eric Adams wezwał rząd federalny do większej pomocy dla miast zmagających się z kryzysem migracyjnym. Adams wezwał Senat, Izbę Reprezentantów i Biały Dom do współpracy w celu znalezienia wspólnych rozwiązań i zajęcia się reformą imigracyjną. Burmistrz NYC podkreślił, że miasta takie jak Nowy Jork, El Paso i Chicago potrzebują pomocy FEMA. “Żadne miasto na to nie zasługuje. El Paso na to nie zasługuje. Chicago, Waszyngton, Houston, Los Angeles, Nowy Jork, żadne miasto nie zasługuje na to, co się dzieje” – podkreślił Eric Adams.

W trakcie wizyty Eric Adams zobaczył odcinek granicy z Meksykiem. Jak podaje CBS News agent straży granicznej powiedział burmistrzowi, jak migranci używają drabin i innych narzędzi, aby przedostać się do USA.

W ciągu niespełna roku do Nowego Jorku przybyło około 40 000 osób ubiegających się o azyl. Adams stwierdził, że miasto jest w punkcie krytycznym i poprosił państwo o schronienie dla setek migrantów, gdyż „Nowy Jork nie może przyjąć więcej migrantów. Nie możemy” – powiedział Adams.

Adams szacuje, że napływ uchodźców może kosztować miasto 2 miliardy dolarów. „Rząd federalny powinien ponieść wszystkie koszty. To jest kryzys narodowy” – powiedział Adams.

Burmistrz skrytykował gubernatorów stanu Kolorado i Teksasu za transport migrantów autobusami do Nowego Jorku, nazywając to dwustronnym brakiem szacunku dla miast, niemniej jednak dodał: „Nie wskazujemy palcem na El Paso. Nie wskazujemy palcem na Houston. Wskazujemy palcem tam, gdzie powinien być wskazany, i to jest nasz rząd krajowy. To jest problem narodowy. FEMA zajmuje się kryzysami narodowymi.” – powiedział Adams.

Burmistrz NYC Eric Adams wybiera się w tym tygodniu do Waszyngtonu na Konferencję Burmistrzów USA, która odbywa się w dniach 17-22 stycznia, aby poruszyć kwestię kryzysu migracyjnego : “Zamierzam kontynuować współpracę z burmistrzami, których to bezpośrednio dotyczy. Zamierzam wezwać burmistrzów, których to nie dotyczy, do przyłączenia się do nas, ponieważ dziś jest El Paso, jutro mogą to być ich miasta” – podkreślił Adams.

Zdjęcie: Eric Adams/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here